Bulaşık Makinesi Su Almıyor

· Bulaşık Makinesi ·

Bulaşık makinelerde bir çok sorun olsa da Bulaşık makinesi su almıyor şikayeti en sık karşılaşılan sorunlardan biridir.

Bosch Bulaşık Makinesi Tamiri

Bulaşık makinesi su almıyor şikayetiniz varsa sizlere adım adım neler yapabileceğiniz hakkında detaylı bir sunum hazırladık. Bulaşık makinesi servisi ve tamircisi çağırmadan önce kendi müdahaleleriniz ile sorunun çözümü yada en azından sorunun kaynağını bulmanız mümkündür. Bulaşık makineniz normal çalışırken bir anda su almama hatası verdiyse gelin bunun neden olduğunu sırasıyla inceleyelim.

Su Giriş Valfi Sorunları ve Arızası

Su giriş valfi yada bir diğer bilinen adı ile su giriş ventili evinizin su tesisatından makinenize su akışını besleyen alandır. Eğer valf arızalanmış, bozulmuşsa makineniz su almayacaktır. Ayrıca su giriş valfinden yeterli su gelmez ise bulaşıklarınızda yeterli seviyede temiz yıkanmayacaktır.  Yine valf arızalandıysa makinenizden de dışarı su sızması olağan bir durum haline gelir. Bulaşık makinesi almıyor şikayetinizde öncelikle burası kontrol edilmesi gerekmektedir.

Valf değişimi yapmadan önce bulaşık makinesine gelen suyu ve bulaşık makinesi elektrik bağlantısını kapatın. Bulaşık makinesinin ön kapağının alt kısmında bulunan genelde altıgen olan vidanın sökülmesi gerekecektir. Giriş valfi çoğu bulaşık makinesi marka ve modelinde makinenin alt kısmında olur. Valfi bulduysanız su hortumunu vanadan çıkarın. Valfin bulaşık makinesine sabitlenmesini sağlayan armatürüde çıkarın. Valfin elektrik bağlantı kablolarını çıkarın. Son olarak çıkış hortumunu sabitleyen yay kelepçesini çıkarınız. Kendi başınıza su giriş valfi değiştiremeyeceğinizi düşünüyorsanız bulaşık makinesi veya bulaşık makinesi tamircisi hizmeti alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Pompa Motoru Arızası

Bulaşık makinesi su almıyor diyorsanız bunun bir diğer nedeni de pompa motoru arızası olabilir. Bulaşık makinesinde bulunan suyun tahliyesi görevi bu bölümün görevidir. Bu parçanın en çok yaşattığı sorun kısa devre yapmasıdır diyebiliriz. Eğer makinenizin pompa motoru kısa devre yaparsa veya farklı sebeplerle arızalanırsa bulaşık makinesi hem su almaz hemde makine genelde arızalar verir. Teknik bir parça ve teknik bir işlem olduğu gibi çoğu kişi bireysel olarak bu sorunda çözüm üretemeyebilir. Bu nedenle profesyonel servis ve tamir firmalarından hizmet almanız faydanıza olacaktır.

Emniyet Sivici Switchi Sorunları

Bulaşık makinesi su bazlı arızalarda emniyet sivilinin de kontrolü gereklidir. Her bulaşık makinesi modelinde emniyet sivici bulunmaz. Bulaşık makinesi su almıyor ve bir çok sorun kontrol edilip sorun bulunmadığında emniyet sevici kontrolü olan makinelerde kontrol gerekir. Ancak emniyet sivicini teknik bir konu olmasından dolayı uzman tarafından kontrolü yapılması gerekir.

Musluk Sorunları ve Kontrolü

Musluk kontrolünü unutmadan buraya not edelim. Genelde stabil bir şekilde musluklar devamlı açıktır ancak bazen dalgınlıkla musluğu kapatmış olabilisiniz. Binanızın tesisat yapısında da farklı sebeplerle arıza olup makineye giden musluk hattı arızlanmış olabilir. Bu nedenle musluk kontrolünü tüm adımlardan önce deneyebilirsiniz. Bulaşık makinesi servisi çağırmadan önce musluğunuzu kontrol etmenizde fayda vardır.

Tahliye Hortumunu Kontrol Edin

Bulaşık makinesinin arka kısmında olan ve tırtıklı bir yapısı bulunan hortumunuzuda kontrol etmeniz gereklidir. Bu hortum makinedeki suyun tahliyesi için gereklidir. Hortumda olası kıvrılmalar tahliyenin gerçekleşmesini engelleyeceği gibi su alamama sorununa da neden olacaktır.

Bulaşık makinesi su almıyor sorunları için sizlere detaylıca yardımcı olmayaca çalıştık. Ancak yine de şikayetiniz devam ediyorsa yada farklı bir çözümle sorunu giderdiyseniz bizlerle görüş ve yorumlarınızı aşağıdaki bölümden paylaşabilirsiniz. Eğer çözüm elde edemediyseniz bizimle iletişime geçerek bulaşık makinesi tamir hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Hatay Antakya bölgesinde beyaz eşya tamir hizmeti vermekteyiz.
Bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
03265033434